Back to Top
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Supported graphics resolutions | 1024 x 768 (XGA),1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA),2560 x 1440,2560 x 1600 (WQXGA),3840 x 2160,4096 x 2160,7680 x 4320 |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Supported audio channels | 7.1 |
| Certification | CE, FCC |
| Chipset | STM32F072CBY6TR |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 80 - 90 % |
| Weight | 38 g (0.08 lbs) |
| Width | 200 mm (7.8 ") |
| Depth | 1000 mm (39 ") |
| Height | 11 mm (0.43 ") |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package weight | 48 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
