Back to Top
| Cable length | 0.9 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB B |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Weight | 40 g (0.09 lbs) |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 119 mm |
| Package height | 213 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
