Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | LC |
| Connector 2 | ST |
| Cable colour | Orange |
| Full duplex | |
| Core diameter | 62.5 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Gender | Male connector/Male connector |
| RoHS compliance |
| Package width | 0.40 mm |
| Package depth | 199 mm |
| Package height | 216 mm |
| Core / cladding diameter | 62.5/125 µm |
| Connector(s) | LC-ST |
| Package length | 7.83 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
