Back to Top
| Plug and Play | |
| Analog signal format system | NTSC, PAL |
| Maximum resolution | 1600 x 1200 pixels |
| Supported resolutions | 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768 |
| On Screen Display (OSD) |
| Host interface | Composite, S-Video |
| Output interface | VGA |
| Operating current | 1 A |
| External power adapter | |
| Operating voltage | 5 V |
| Product colour | Black |
| Dimensions (WxDxH) | 64 x 112 x 26 mm |
| Weight | 90 g (0.2 lbs) |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 112 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 460 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
