Back to Top
| Supported video modes | 1080p |
| HDCP |
| Output interface | HDMI |
| External power adapter | |
| Operating voltage | 5 V |
| Product colour | Black |
| Certification | RoHS, CE, FCC |
| Width | 80 mm (3.12 ") |
| Depth | 110 mm (4.29 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 190 g (0.42 lbs) |
| Package width | 115 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 500 g |
| Manual | |
| Cables included | Component |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
