Back to Top
| Supported video modes | 480p,720p,1080p |
| Audio support |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Supported resolutions | 1920x1200 1920x1080 1680x1050 1600x1200 1600x900 1440x900 1400x1050 1366x768 1360x768 1280x1024 1280x960 1280x800 1280x768 1280x720 1280x600 1152x864 1024x768 800x600 640x480 |
| Plug and Play | |
| Chipset | Mega Chip - STDP2600 |
| Host interface | DVI-D |
| Output interface | DisplayPort |
| USB powered |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 40 - 50 % |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Width | 35 mm (1.37 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Height | 17 mm (0.66 ") |
| Weight | 25 g (0.06 lbs) |
| Package width | 34 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 17 mm |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
