Back to Top
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Tablet |
| Type | Multimedia stand |
| Maximum weight capacity | 1 kg |
| Minimum screen size compatibility | 7 " |
| Maximum screen size compatibility | 11 " |
| Tilt angle range | 0 - 280 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 360 \u00b0 |
| Height adjustment |
| Width | 610 mm (23.79 ") |
| Depth | 610 mm (23.79 ") |
| Weight | 1860 g (4.1 lbs) |
| Certification | TAA |
| RoHS compliance |
| Package width | 119 mm |
| Package depth | 657 mm |
| Package height | 119 mm |
| Package weight | 2350 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
