Back to Top
| Product colour | Silver |
| Material | Aluminium |
| Recommended usage | Tablet |
| Type | Multimedia stand |
| Maximum weight capacity | 0.8 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size compatibility | 13 " |
| Height | 130 mm (5.07 ") |
| Width | 76 mm (2.96 ") |
| Depth | 105 mm (4.1 ") |
| Weight | 186 g (0.41 lbs) |
| RoHS compliance |
| Package width | 25 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 207 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
