Back to Top
| Maximum transfer distance | 200 m |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 12 |
| RJ-45 ports quantity | 2 |
| DC-in jack |
| Width | 80 mm (3.12 ") |
| Depth | 155 mm (6.05 ") |
| Height | 40 mm (1.56 ") |
| Weight | 535 g (1.18 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Cables included | AC, KVM |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
