Back to Top
| Backpack type | Casual backpack |
| Product main colour | Grey |
| Material | Polyester |
| Style | City |
| Coloration | Monochromatic |
| Material details | |
| Notebook compartment | |
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum screen size compatibility | 16 " |
| Handle(s) | |
| Closure type | Zipper closure |
| Colour name | micro chip |
| Width | 150 mm (5.85 ") |
| Depth | 290 mm (11.31 ") |
| Height | 450 mm (17.55 ") |
| Weight | 1000 g (2.2 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.