Back to Top
High-performance electric punch with fixed punch heads is fast and reliable. Ideal for high-volume projects and use in shared work spaces. Ergonomic, push-button activator allows effortless punching with quick, precise and crisp cuts. Electric punch drills three 9/32\" holes through 28 sheets of paper at one time. Anti-jam knob provides worry-free operation. Built-in paper guide lets you align paper easily and neatly. Smooth, quiet operation enhances environment. Heads are not adjustable.
Packaged Quantity:1 Each
Product Type:Electric Hole Punch
| Punch capacity | 28 sheets |
| Product colour | Platinum |
| Punch holes quantity | 3 |
| Punch distance | 216 mm |
| Size | 0.28 " |
| Diameter | 7 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 419 x 152 x 254 mm |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.