Back to Top
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Audio connections |
| Scan interval | 10 s |
| Rack mounting | |
| Product colour | Blue |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Certification | CE, FCC. |
| Built-in display |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Width | 167 mm (6.51 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 28 mm (1.09 ") |
| Weight | 159 g (0.35 lbs) |
| Connectivity technology | Wired |
| Power supply type | USB |
| Ports quantity | 4 |
| Compatible operating systems | Windows 98SE/ME/2000/XP/2003 Server, Linux, & Mac OS. |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.