Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| HDCP | |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 1.1 |
| Plug and Play |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Built-in display |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Depth | 26.9 mm (1.05 ") |
| Height | 85.7 mm (3.34 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.