Back to Top
| Connector 1 | USB 3.0 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | White |
| LED indicators | Y |
| USB required | |
| Maximum data transfer rate | 2 Gbit/s |
| Full duplex |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relative humidity | 90 % |
| Width | 72 mm (2.81 ") |
| Depth | 25 mm (0.98 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 25 g (0.06 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.