Back to Top
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable colour | Blue |
| Cable length | 0.127 m |
| Cable standard | Cat6 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Outer diameter | 0.81 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.