Back to Top
| Type | Fan tray |
| Product colour | Black |
| Size | 19 " |
| Rack capacity | 1U |
| RoHS compliance | |
| On/off switch | |
| Cable length | 1.83 m |
| Number of fans | 9 fan(s) |
| Power source | AC |
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 480.1 mm (18.72 ") |
| Depth | 146.6 mm (5.72 ") |
| Height | 439 mm (17.12 ") |
| Weight | 4400 g (9.7 lbs) |
| Package weight | 4800 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.