Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel/Gold |
| Product colour | Black, White |
| USB version | 2.0 |
| Jacket material | Nylon, Polyurethane (PUR) |
| RoHS compliance | |
| Certification | CA65, REACH, MFI |
| Cable diameter | 4.2 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 50 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.