Back to Top
| Maximum resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Number of computers controlled | 16 |
| Keyboard port type | USB, PS/2 |
| Mouse port type | USB, PS/2 |
| Video port type | VGA |
| Rack capacity | 1U |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.83 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL, cUL, CE, FCC |
| Built-in display | |
| Display | LCD |
| Power consumption (typical) | 29.1 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 685 mm (26.72 ") |
| Depth | 44 mm (1.72 ") |
| Height | 431 mm (16.81 ") |
| Weight | 14200 g (31.31 lbs) |
| Cables included | PS/2, USB |
| Quick installation guide | |
| Manual |
| Ports quantity | 16 |
| Weight (imperial) | 31.3 lbs |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.