Back to Top
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Keyboard port type | USB, PS/2 |
| Mouse port type | USB, PS/2 |
| Video port type | VGA |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN |
| Number of users | 3 user(s) |
| Rack capacity | 1U |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL 60950-1 (USA), CSA (Canada), FCC Part 15 Class A, CE IEC 60950-1 |
| Built-in display | |
| On Screen Display (OSD) |
| External power adapter |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 438.912 mm (17.12 ") |
| Depth | 279.146 mm (10.89 ") |
| Height | 43.434 mm (1.69 ") |
| Weight | 3384 g (7.46 lbs) |
| Ports quantity | 16 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.