Back to Top
| Battery technology | Lithium |
| Purpose | Uninterruptible power supply (UPS) |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 211 mm (8.23 ") |
| Depth | 454 mm (17.71 ") |
| Height | 67 mm (2.61 ") |
| Weight | 16800 g (37.04 lbs) |
| Package depth | 490 mm |
| Package height | 96 mm |
| Package weight | 230 g |
| Package weight | 18210 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.