Back to Top
| Connector 1 | RJ-45 |
| Data transfer rate | 0.25 Mbit/s |
| Cable length | 1.83 m |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Certification | FCC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Country of origin | China |
| Outer diameter | 5.5 mm |
| Weight | 110 g (0.24 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Bulk |
| Package width | 118.1 mm |
| Package depth | 104.9 mm |
| Package height | 31 mm |
| Package weight | 130 g |
| Master carton width | 230.1 mm |
| Master carton length | 140 mm |
| Master carton height | 115.1 mm |
| Master carton weight | 1300 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| Master carton GTIN (EAN/UPC) | 10037332268652 |
| CE, REACH, RoHS | |
| 8544.42.2000 | |
| Black | |
| Male connector | |
| Male connector |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.