Back to Top
| Product type | WLAN access point mount |
| Product colour | White |
| Material | Steel |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Certification | RoHS |
| Width | 187.4 mm (7.31 ") |
| Depth | 230.8 mm (9 ") |
| Height | 128.3 mm (5 ") |
| Weight | 1410 g (3.11 lbs) |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 2100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Universal |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.