Back to Top
| Total power | 995 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Cooling type | Active |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Activity, Link, Status |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 442.4 mm (17.25 ") |
| Depth | 325.6 mm (12.7 ") |
| Height | 43.7 mm (1.7 ") |
| Weight | 5500 g (12.13 lbs) |
| Certification | CE, FCC, IC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.