Back to Top
| Cable length | 0.15 m |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Product colour | White |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Bending radius | 20 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Round |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.