Back to Top
| Capacity | 64 GB |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C connector | |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| Form factor | Capless |
| Product colour | Black, Grey |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| USB powered | |
| USB required |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.