Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Digits | 12 digits |
| Second display | |
| Display tilting | |
| Display type | LCD |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | LR44 |
| Width | 184.1 mm (7.18 ") |
| Depth | 177.8 mm (6.93 ") |
| Height | 12.7 mm (0.5 ") |
| Weight | 263.7 g (0.58 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.