Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | White |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Keys quantity | 3 keys |
| Digits | 8 digits |
| Display tilting | |
| Second display | |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Storage media type | Not available |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | LR54 |
| Width | 63.5 mm (2.48 ") |
| Depth | 6.35 mm (0.25 ") |
| Height | 101.6 mm (3.96 ") |
| Weight | 725.75 g (1.6 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.