Back to Top
| Form factor | |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | White |
| Material | Plastic |
| Digits | 8 digits |
| Battery type | LR54 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Width | 60 mm (2.34 ") |
| Depth | 103 mm (4.02 ") |
| Height | 83 mm (3.24 ") |
| Weight | 35 g (0.08 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 60 x 103 x 7.94 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.