Back to Top
| Smart projector | |
| Screen size compatibility | 30 - 300 " |
| Projector brightness | 3500 ANSI lumens |
| Projection technology | DMD |
| Projector native resolution | 2160p (3840x2160) |
| Contrast ratio (typical) | 3000000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of colours | 1.07 billion colours |
| Keystone correction, horizontal | -30 - 30 u00b0 |
| Matrix size | 0.65 " |
| Keystone correction, vertical | -30 - 30 u00b0 |
| Light source type | Laser |
| Service life of light source | 20000 h |
| Service life of light source (economic mode) | 30000 h |
| Focal length range (f-f) | 15.985 - 21.423 mm |
| Aperture range (F-F) | 2.51 - 2.93 |
| Vertical lens shift range | -15 - 0 % |
| Throw ratio | 1.06 - 1.45 |
| Offset | 137 % |
| Analog signal format system | Not supported |
| Full HD | |
| 3D | |
| Supported video modes | 480i,480p,576i,576p,720p,1080i,1080p,2160p |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA),3840 x 2160 |
| Service port type | USB Type-A |
| Audio Return Channel (ARC) | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| DVI port | |
| HDMI version | 2.0b |
| Serial interface type | RS-232 |
| DC-in jack |
| Smart TV | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| Card reader integrated |
| Market positioning | Home cinema |
| Noise level (economic mode) | 26 dB |
| HDCP | |
| Vertical scan range | 23 - 240 Hz |
| Horizontal scan range | 15 - 135 kHz |
| Noise level | 31 dB |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of built-in speakers | 1 |
| RMS rated power | 15 W |
| Product colour | White |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| Power consumption (typical) | 180 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC adapter output voltage | 100 - 240 V |
| Interactive |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Width | 286 mm (11.15 ") |
| Depth | 216 mm (8.42 ") |
| Height | 129 mm (5.03 ") |
| Weight | 3300 g (7.28 lbs) |
| Package width | 400 mm |
| Package depth | 280 mm |
| Package height | 255 mm |
| Package weight | 4700 g |
| Handheld remote control | |
| Cables included | AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
