Back to Top
| Product type | IP conference phone |
| Control type | Touch |
| Product colour | Black |
| Built-in display | |
| Display resolution | 480 x 800 pixels |
| Call recording | |
| Voice codecs | AMR, G.711a, G.722, G.726, G.729, G.729A, OPUS, PCMA |
| Echo cancellation | |
| Noise reduction | |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Security algorithms | 256-bit AES, HTTPS, MD5, SRTP, TLS, WPA2 |
| Conference call | |
| Call forwarding | |
| Microphone mute | |
| Call hold | |
| Call waiting | |
| Phonebook capacity | 1000 entries |
| Call transfer |
| Do not disturb function | |
| Local dial plan |
| USB port | |
| USB version | 2.0 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB ports quantity | 1 |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 288.6 mm (11.26 ") |
| Depth | 285.2 mm (11.12 ") |
| Height | 63.9 mm (2.49 ") |
| Quick installation guide | |
| AC adapter included | |
| Manual |
| 5 | |
| 5 | |
| 2.2 | |
| 4.2 | |
| 6 | |
| Wi-Fi 4 (802.11n) | |
| Y | |
| Y | |
| 56 | |
| Y | |
| Y | |
| 6 | |
| 6 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.