Back to Top
Frosted Horizontal Rigid ID Holder is built for durability. Each plastic horizontal badge holder has a thumb notch for easy card removal and is sized to hold cards up to 3-3/8\" x 2-1/8\". It has a slot for lanyards or straps, and holes for chains (sold separately).
| Product type | Badge holder |
| Orientation | Landscape (format) |
| Product colour | Transparent |
| Pocket opening | Top |
| Inner width | 85.6 mm |
| Inner height | 54 mm |
| Width | 93.4 mm (3.64 ") |
| Height | 70 mm (2.73 ") |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.