This Vertical Resealable Badge Holder and Deluxe Lanyard combination is the ideal choice for ID cards and name badges. This convenient combo pack includes a vinyl badge holder and deluxe lanyard. Easily display your badge in clear view with this Deluxe Neck Lanyard. The 36\" durable cotton/nylon cord with J-hook offers a comfortable way to hold employee badges or other identification without attaching to your clothing. You don't have to worry about dropping your badge when you're on-the-go. They are also great for holding keys. Badges or ID cards will be securely protected from the elements, and the clips will make them easy to access for swiping at security checkpoints.
| Product type | Badge holder |
| Orientation | Portrait |
| Product colour | Transparent |
| Pocket opening | Top |
| Inner width | 60.5 mm |
| Inner height | 95.3 mm |
| Width | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 68 mm (2.65 ") |
| Quantity per pack | 20 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.