MSI PRO AP222T 13M-059US
It features a 21.5" FHD IPS-Grade LED touchscreen, an Intel Core i3-13100 processor, 8GB of DDR4 RAM, and a 512GB M.2 NVMe SSD. The operating system is Windows 11 Home, and it comes with WiFi AC9462 and Bluetooth 5.0 connectivity.
Your business should be empowered to stop at nothing while navigating your journey with the MSI Business & Productivity Series products.
MSI Eye Care: Anti-Flicker + Less Blue Light Technology
Intuitively clicking on what you need with your fingers, the PRO AP222T Series is equipped with in-cell touch technology that provides more flexibility and multiple uses.
You can cover the webcam anytime to prevent any concern you have, such as temporarily leaving during an online meeting and ensuring you connect to the world safely.
dTPM 2.0 (Trusted Platform Module) technology is designed to provide hardware-based, security-related functions. You can store your sensitive data & passwords by encryption keys for advanced security.
More than Dual LAN, the best way to secure your data and prevent the hacker (with MSI exclusive BIOS) With the Dual LAN Design, the PRO AP222 Series will always be your backup if one of the internet was down and can also support the Internet/Intranet dual network environments.
Fast, secure, and wireless backup & download between your PC and mobile devices. Transfer files, photos, videos, and more between your PC, Android, and iOS devices faster and easier than a cabled connection. You can make these files accessible to your family or team members, or you can also make files as private as you want. The decision is in your hands.
With HDMI-out support, users are able to extend a second monitor for multi-tasking and enhance their productivity.
With HDMI-out support, users are able to extend a second monitor for multi-tasking and enhance their productivity.
With the HDD Rapid Upgrade Design, maintaining or upgrading your 2.5" storage on PRO AP222 Series will not be a nightmare any more.
IPS panel instantly optimized the screen color and brightness to ensure that you enjoy every detail at its best.
MSI Center helps to prioritize & allocate the resource on your hand to accelerate the performance of the software which you work with every day.
No problem for the retailer to set it as a billing machine or mount it on the wall to be a digital menu board.
Immerse listeners in lossless music and premium sound quality with DTS Audio Processing. Experience and listen to natural- sounding audio, music, videos, and more as intended
Sharing & backing up your photos intuitively through the pre- installed side card reader on the PRO AP222T All-in-one PC.
With the Kensington lock used, it will keep your PRO AP222T safe even if it is not at your side.
Over the past years, MSI has successfully supported Countless of commercial projects, including government tenders, restaurant & hotel facilitation, shopping mall navigation projects, school & university developments and professional office projects.
This all-in-one PC is designed to provide powerful computing capability for multitasking and features 10-point touch technology for flexibility and multiple uses.
| Display diagonal | 21.5 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Touchscreen | |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor model | i3-13100 |
| Processor family | Intel Core i3 |
| Processor cores | 4 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Motherboard chipset | Intel H610 |
| Bus type | DMI4 |
| Internal memory | 8 GB |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Card reader integrated | |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD form factor | M.2 |
| Solid-state drive capacity | 512 GB |
| Solid-state drive interface | M.2 |
| Discrete graphics adapter | |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| On-board graphics adapter | |
| On-board graphics adapter family | Intel UHD Graphics |
| On-board graphics adapter model | Intel UHD Graphics |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2 W |
| Audio chip | Realtek ALC887 |
| Optical drive type | N |
| Wi-Fi | |
| WLAN controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 9462 |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in | |
| DC-in jack | |
| On/off button |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Market positioning | Business |
| Product type | All-in-One PC |
| Trusted Platform Module (TPM) |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| CPU configuration (max) | 1 |
| AC adapter power | 120 W |
| Built-in camera | |
| Camera HD type | HD |
| Mouse included | |
| Keyboard included |
| Processor manufacturer | Intel |
| Wireless | |
| 5820 | |
| Y | |
| Intel Core i3-13xxx | |
| 2.0 | |
| Intel | |
| 60 | |
| 500 | |
| 4.5 | |
| 89 | |
| 4 | |
| 370 | |
| Wireless | |
| 210 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
