Back to Top
| Display diagonal | 24 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Touchscreen | |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Panel type | TFT |
| Anti-glare screen | |
| Pixel pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Processor frequency | 1.5 GHz |
| Processor model | J4105 |
| Processor family | Intel Celeron |
| Processor boost frequency | 2.5 GHz |
| Processor cores | 4 |
| Processor cache | 4 MB |
| Conflict Free processor |
| Internal memory | 4 GB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Total storage capacity | 16 GB |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | HDD |
| Total HDDs capacity | 16 GB |
| Number of hard drives installed | 1 |
| Hard drive capacity | 16 GB |
| Discrete graphics adapter | |
| Discrete graphics adapter model | Not available |
| On-board graphics adapter | |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics adapter family | Intel UHD Graphics |
| On-board graphics adapter model | Intel UHD Graphics 600 |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 3 W |
| Wi-Fi | |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 4 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Product colour | White |
| Market positioning | Medicine |
| Product type | All-in-One thin client |
| Operating system installed | N |
| Intel Smart Response Technology version | 0.00 |
| Intel Enhanced Halt State | |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | |
| Intel Secure Key Technology version | 1.00 |
| Embedded options available | |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | |
| Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) | |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | |
| Intel 64 | |
| Execute Disable Bit | |
| Enhanced Intel SpeedStep Technology | |
| Intel Identity Protection Technology version | 1.00 |
| Idle States |
| AC adapter frequency | 47 - 63 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Width (with stand) | 553.8 mm |
| Depth (with stand) | 240 mm |
| Height (with stand) | 512.9 mm |
| Weight (with stand) | 4050 g |
| Width (without stand) | 553.8 mm |
| Depth (without stand) | 63 mm |
| Height (without stand) | 353.3 mm |
| Weight (without stand) | 6200 g |
| Package width | 631 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 515 mm |
| Package weight | 9400 g |
| Harmonized System (HS) code | 84713000 |
| Processor manufacturer | Intel |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
