Back to Top
| Product colour | Silver |
| Number of displays supported | 2 |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Swivel arm | |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt adjustment | |
| Tilt angle range | 0 - 30 \u00b0 |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Keyboard tray | |
| Frame material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Maximum weight per keyboard tray | 2.5 kg |
| Width | 1194 mm (46.57 ") |
| Depth | 995 mm (38.81 ") |
| Height | 956 mm (37.28 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.