Back to Top
| Type | Fixed flat panel floor stand |
| Product colour | Black |
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Pivot angle | -5 - 20 \u00b0 |
| Width | 219 mm (8.54 ") |
| Depth | 410 mm (15.99 ") |
| Height | 251 mm (9.79 ") |
| Weight | 3120 g (6.88 lbs) |
| Screw type | M4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.