Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 3.2 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Compatibility | APC BE350C, BE350G, BE350R, BE350U |
| Weight | 1361 g (3 lbs) |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.