Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Certification | OEM |
| Compatibility | AVRG750U AVRG750LCD CP685AVRLCD CP585LCD CP600LCD CPS585AVR CPS625AVR CP685AVRG OP650 |
| Weight | 2580 g (5.69 lbs) |
| Width | 151 mm (5.89 ") |
| Height | 64 mm (2.5 ") |
| Depth | 93 mm (3.63 ") |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package depth | 166 mm |
| Package weight | 2803 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
