Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Battery voltage | 12 V |
| Product colour | Black |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Weight | 2500 g (5.51 lbs) |
| Package weight | 2700 g |
| Dimensions (WxDxH) | 102 x 140 x 48 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 175 x 213 x 89 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
