Back to Top
| Purpose | Uninterruptible power supply (UPS) |
| Battery voltage | 12 V |
| Product colour | Grey |
| Battery life | 5 year(s) |
| RoHS compliance |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15200 m |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Width | 64 mm (2.5 ") |
| Depth | 149 mm (5.81 ") |
| Height | 94 mm (3.67 ") |
| Package width | 302 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 3200 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.