Back to Top
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Charger compatibility | Universal |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Shape | Rectangle |
| Battery capacity | 20000 mAh |
| Charging source | USB |
| Quick charge | |
| Quick charge version | Power Delivery |
| Power protection features | Overcharge |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-A connector | |
| USB A output ports | 2 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C connector |
| Built-in radio |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 40.6 mm (1.58 ") |
| Height | 15.2 mm (0.59 ") |
| USB Type-C cable length | 0.3 mm |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
