Back to Top
| Type | Transmitter & Receiver |
| Connectivity technology | Wired |
| Maximum transfer distance | 30000 m |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Transmitter video port type | DisplayPort |
| Receiver local video port type | DisplayPort |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Transmitter width | 83 mm |
| Transmitter depth | 180 mm |
| Transmitter height | 21 mm |
| Transmitter weight | 386 g |
| Receiver width | 83 mm |
| Receiver depth | 180 mm |
| Receiver height | 21 mm |
| Receiver weight | 386 g |
| AC adapter included | |
| Cables included | Audio (3.5mm), DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.