Back to Top
| Type | Transmitter & Receiver |
| Connectivity technology | Wired |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| LED indicators | Y |
| Transmitter video port type | HDMI |
| Receiver local video port type | HDMI |
| Receiver local keyboard/mouse port type | USB |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| USB port type | USB Type-A |
| AC adapter included | |
| Cables included | Audio (3.5mm), DisplayPort, HDMI, USB Type-A to USB Type-B |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.