Back to Top
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.1 % |
| Input sensitivity | 850 mV |
| Output impedance | 16 Ω |
| Frequency range | 70 - 16000 Hz |
| Purpose | home |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Power consumption (typical) | 38 W |
| Width | 288.9 mm (11.27 ") |
| Depth | 187.3 mm (7.3 ") |
| Height | 73 mm (2.85 ") |
| Weight | 2267 g (5 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.