Back to Top
| Peak power per channel | 250 W |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.5 % |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 90 dB |
| Output impedance | 8 Ω |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Volume control | Rotary |
| Rack capacity | 1U |
| AC input voltage | 100-127 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 483 mm (18.84 ") |
| Depth | 279 mm (10.88 ") |
| Height | 133 mm (5.19 ") |
| Weight | 22700 g (50.04 lbs) |
| LED indicators | Y |
| User guide | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.