Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 2 |
| RMS rated power | 100 W |
| Frequency range | 45 - 19000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Sensitivity | 89.5 dB |
| Product colour | Grey |
| Housing material | ABS synthetics |
| Certification | UL 60065 |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Width | 381 mm (14.86 ") |
| Depth | 234.95 mm (9.16 ") |
| Height | 381 mm (14.86 ") |
| Weight | 4536 g (10 lbs) |
| Bluetooth | |
| Game mode | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.