Back to Top
| Type | Portable device management cart |
| Placement | Floor |
| Supported portable devices | Notebook, Tablet |
| Number of devices supported | 32 |
| Slot width | 35.5 mm |
| Slot height | 304.8 mm |
| Number of shelves | 2 shelves |
| Product colour | Charcoal |
| Housing material | Steel |
| Locking |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Current | 12 A |
| Slot depth | 431.8 mm |
| Width | 762 mm (29.72 ") |
| Depth | 673.1 mm (26.25 ") |
| Height | 952.5 mm (37.15 ") |
| Weight | 64900 g (143.08 lbs) |
| Cables included | AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.