Back to Top
| Type | Portable device management cart |
| Supported portable devices | Notebook |
| Number of devices supported | 32 |
| Maximum screen size compatibility | 17 " |
| Product colour | Black |
| Locking | |
| RoHS compliance |
| AC input voltage | 120 V |
| Current | 12 A |
| Width | 883 mm (34.44 ") |
| Depth | 548 mm (21.37 ") |
| Height | 1067 mm (41.61 ") |
| Weight | 59270 g (130.67 lbs) |
| Package width | 579.9 mm |
| Package depth | 855 mm |
| Package height | 1145 mm |
| Package weight | 71230 g |
| Manual | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.