Back to Top
| Cable length | 0.5 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Cable material | Copper |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Depth | 20.1 mm (0.78 ") |
| Height | 37.1 mm (1.45 ") |
| Width | 10 mm (0.39 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.