Back to Top
| Cable length | 0.6 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| 3D |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 60 - 93 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 60 - 93 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.